Garanti ve İade Şartları

Garanti Şartları ve Süresi

1-Kayisi.com’ da yer alan ürünler imalatçı firmanın garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.

2-Kayisi.com’ da yer alan ürünlerin büyük çoğunluğu yerel değerler taşırlar. Yerel değere sahip ürünler genellikle el yapımıdır. El yapımı ürünlerin çoğuna üretici kendisi garanti vermektedir. Bu yasal bir garanti olmamakla beraber, el yapımı doğal ürünlerde meydana gelen garanti-iade işlemlerinde Kayisi.com’ un gereken hassasiyeti ve titizliği göstereceğinden emin olabilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz her türlü olumsuzluklarla ilgili lütfen müşteri temsilcimizi arayınız veya e-posta yolu ile not bırakınız.

Genel İade Hükümleri

1- Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim alacağınız kargo firması yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

2- Tutmuş olduğunuz hasar tespit tutanağını Kayisi.com’ a e-posta yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Kayisi.com kargo firmasıyla irtibat kurarak, tutanakta hasar belirtilmişse,  paketin hasarsız olarak müşteriye tekrar gönderilmesini sağlar.

Müşterinin Cayma Hakkı

Sitemiz üzerinden almış olduğunuz ürünü hiçbir sebep göstermeden 14 (ondört) gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünün aşağıdaki özellikleri taşıması gerekmektedir. (Daha detaylı bilgi için Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. maddesi cayma hakkının istisnaları kısmına bakabilirsiniz.)

-Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan gıda ürünleri iade alınmaz.

-Başka bir müşteriye satılamayacak şekilde hasar görmüş, kullanılmış, özelliğini kaybetmiş ürün iade alınmaz. Ürün tüm aksesuarları ile beraber kutuda geldiği gibi iade edilmelidir.

-Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler iade alınmaz. (örnek: özel kutu,isim yazma vb.)

-Son kullanma tarihi iade günü itibariyle dolan ürünler iade alınmaz.

-İade edilen ürün içerisinde ürün faturası (tüm nüshalarıyla) ve iade sebebinizi içeren bir yazı ile iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünün faturası firma adına kesilmişse, iade esnasında firmanın düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Ücret ve Ürün İadesi

1- Cayma hakkınızı kullanarak veya ayıplı mal bildiriminde bulunularak iade edilen ürüne ait bedel en geç 10 (on) gün içerisinde hesabınıza aktarılır.

2- Tüketici cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde malı satıcı veya sağlayıcıya ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır.